Angry Birds'li Dilimler.
3249 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Yazıcıdan Çıkar Facebook'ta Paylaş
Angry Birds’li Dilimler

Bu şekilde tabağı hazırladım ve resmini çektim küçük oğlum bilgisayarda oyun oynuyordu yanına gelip resmi gösterdim anne bende bu şekilde istiyorum dedi Bende bu resimdeki tabak mutfakta seni bekliyor dedim zıplaya zıplaya mutfağa gidişinden aldığım mutluluk tarif edilemez  🙂

Malzemeler

iki tane Angry Birds’ için

.1 Adet tost ekmeği.

.3 Dilim salam.

.1 Dilim beyaz peynir.

.1 Dilim kaşar peyniri.

.2 Adet siyah zeytin.

.3 Dal roka.

Mantar Yumurta İçin

. 1 Adet haşlanmış yumurta.

.1 Adet çeri domates.

Hazırlanışı

_ Tost ekmeğini ortadan ikiye bölelim tost ekmeğinin genişliğini biraz küçültmek için su bardağıyla bastırıp kestirelim.
_ Dilim salamın bir kenarından küçük bir v şekli verelim bir dilim salamı ortadan ikiye bölüp bir parçanın daire kısmını üçgen üçgen keserek dönelim diğer parça da aynı şekilde olacak.
_ Küçük v şekli verdiğimiz salamı ekmeğin üzerine v şekli alta gelecek şekilde yerleştirelim üçgen üçgen yaptığımız yarım dilim salamı baş kısmına yerleştirelim.
_ Beyaz peynir’den 4 adet küçük daire çıkarıp göz olarak salamın üzerine yerleştirelim(daireler için tuzluk kapağı kullandım)
_ Zeytinin birini önce ikiye sonra dörde bölüp kaşları yerleştirelim.Diğer zeytinden de gözleri yapalım.
_ Kaşar diliminden küçük üçgenler kesip gaga olarak yerleştirelim ve Angry Birds’leri tamamlayalım.
_ Mantar için haşlanmış yumurtanın bir tarafından bıçakla bir dilim keselim(dik durması için)
_ Çeri domatesi ortadan kesip sivri olan tarafın içini oyalım dış yüzeyine bıçakla kesikler atıp küçük küçük kestiğimiz kaşarları batıralım ve yumurtanın üzerine yerleştirelim.
_ İki Angry Birds’i tabağa yerleştirip allt kısma 2 dal roka yaprağı koyalım iki Angry Birds arasına bir yaprak roka üzerine mantar yumurtayı yerleştirelim.

Etiketler

Yorum Yaz, Görüşünü Paylaş!