Yanardağ Pasta
6346 kez okundu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Yazıcıdan Çıkar Facebook'ta Paylaş
Yanardağ Pasta

15 dakikada hem lezzetli hemde görseli güzel bir pasta iç malzemesini halley bisküvi ile krem şantiyi karıştırarak ta yapabilirsiniz ben daha önce hatırlarsanız piknik bisküvili pasta yapmıştım içine bu malzemeyi tercih ettim.

Malzemeler

.1 Paket kakaolu hazır pasta tabanı.

.2 Paket kakaolu piknik bisküvi.

.1 Paket krem şanti.

.1 Su bardağı süt.

.1 Çay bardağı ceviz.(iri doğranmış)

.1 Adet muz.

.Meyveli sos.(çilek ve frenk üzümlü kullandım)

Islatmak İçin  1 Çay bardağı süt.

Üzerine  1 Avuç vişne.(varsa)

Hazırlanışı

_  Önce meyve sosunu üzerindeki tarife göre hazırlayıp soğumaya bırakalım.
_ Daha sonra sütle krem şantiyi çırpalım bisküvileri dört parçaya bölerek krem şantinin üzerine ilave edelim bir çay bardağı doğranmış cevizi,küp küp doğranmış muzu ekledikten sonra karıştıralım.
_ Taban pastanın bir tanesini tepsiye koyup üzerini sütle ıslatalım ve hazırladığımız piknik bisküvili karışımı taban pastanın tam ortasına tepe şeklinde yerleştirelim.
_ Kenarlara fazla gelmeyelim(1 cm boşluk kalsın bu boşluklara üçgen dilimler gelecek) ikinci pasta tabanını sütle ıslatıp önce dörde sonra sekiz parçaya ayıralım hazırlanan bu dilimleri ortada oluşturduğumuz tepenin etrafını saralım altta birbirine değecek şekilde yerleştirelim.
_ Soğuyan meyve sosunu tam ortadan dökelim aşağı doğru aktıkça akan lav görüntüsü oluşacaktır dondurucunuz da vişne varsa bir avuç vişne serpelim.

Yorum Yaz, Görüşünü Paylaş!